Evenimente

RoRo Kindergarten organizează lunar spectacole și serbări pentru a marca evenimentele importante din timpul anului.

Vom organiza în parteneriat cu alte instituții de învățământ, de stat și private, acțiuni umanitare cu diferite ocazii în vederea ajutorării copiilor defavorizați sau a bătrânilor neajutorati.

Aniversarea copiilor din gradinița (petreceri personalizate, la cererea parinților, organizate de zilele de naștere ale copiilor – contra cost).

Evenimentele sunt organizate în cadrul grădiniței în sala de festivități sau în aer liber, atunci când vremea ne permite, iar programul și tematica acestora sunt afișate la începutul fiecărei luni calendaristice, la avizier, în incinta RoRo Kindergarten.