Scoala de vara

“Vacanta mare pentru cei mici”

A venit vacanta mare si fiecare copil isi asteapta binemeritata portie zilnica de distractie. Cu aceasta ocazie RoRo Kindergarten ofera celor mici in aceasta perioada  o gama larga de activitati recreative zilnice si va asteapta intr-o locatie ultramoderna situata intr-o zona linistita si sigura.

Locatia dispune de o cladire noua cu o suprafata de 600 mp (interior) si 800 mp ( exterior), amenajata pentru activitati de gradinita la cele mai inalte standarde :

Spatiul de joaca din curtea gradinitei este acoperit o parte  cu un gazon natural iar alta parte cu gazon artificial unde copii isi pot desfasura  activitatile recreative in aer liber  cand vremea le permite .

Locul de joaca are dotari specifice varstei prescolare si spatii create special pentru a asigura siguranta acestora (tobogane  de diverse marimi, mini cos baschet, fileu volei, trambulina, porti de fotbal, balansoar, leagan, “Castelul fermecat” – centru de joaca gonflabil ).

Avand parte de un spatiu exterior foarte generos venim in intampinarea copilasilor cu un spatiu special creat si amenajat denumit “ Ferma animalelor” – un loc de poveste, unde  cei mici vor putea sa descopere unele animale si pasari si mai ales curiozitati din lumea acestora.

In cazul in care conditiile meteo nu permit iesirea copiilor afara, acestia isi pot desfasura activitatile in sala de festivitati plina cu jocuri si jucarii sau in sala de sport ,putand astfel sa desfasoare si in interior unele activitati pe care le-ar fi desfasurat in mod normal in aer liber.

Program CLUBUL DE VARA  7:00 – 18:00

07:00 – 08:30 primirea copiilor in gradinita
08:30 – 09:00 activitati de dezvoltare personala si diverse deprinderi
09:00 – 09:30 micul dejun
09:30 – 10:30 jocuri si activitati liber alese
10:30 – 11:00 gustarea ( fructe)
11:00 – 12:00 activitati distractiv- educative si optionalele alese de catre parinti
12:00 – 13:00 masa de pranz
13:00 – 16:00 somnul de dupa amiaza
16:00 – 16:30 gustarea
16:30 – 18:00 activitati recreative la alegerea copiilor ( jocuri distractive, jocuri de rol, jocuri distractive in curtea gradinitei, desen, pictura, dans etc)
18:00 – preluarea copiilor de catre parinti

Tarif CLUBUL DE VARA

Indiferent de intervalul de timp ales de catre parinte sau de numarul de zile frecventate, tariful Clubului de vara este unic : pret 55 RON /zi.

Activitati CLUBUL DE VARA

Pe langa activitatile recreative si liber alese, gradinita RoRo ofera activitati tematice saptamanale si individualizate. Activitati optionale contra cost: